III Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu i Licealiada 2017/2018

III Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu

Dnia 20 listopada 2017 roku na krytej pływalni „AQUA – MIŚ” w Radzyniu Podlaskim odbyły się III Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu Drużynowym i Indywidualnym Dziewcząt i Chłopców.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 21 osób. Uczniowie mieli do wyboru 4 style pływackie na dystansie 50 metrów. Każdy mógł wystartować w jednym wybranym przez siebie stylu.

ZOBACZ FOTORELACJĘ

Wyniki III Mistrzostw Szkoły w Pływaniu przedstawiają się następująco: 

50 m st. motylkowym dziewcząt :

  • 1 miejsce – Kinga Opolska 0:58,02

50 m st. grzbietowym dziewcząt:

  • 1 miejsce – Arleta Rogulska 0:56,04
  • 2 miejsce – Paulina Koprowska 0:56,51

50 m st. grzbietowym chłopców:

  • 1 miejsce – Miłosz Leśniak 0:45,33
  • 2 miejsce – Mateusz Bajda 1:08,60

50 m st. klasycznym dziewcząt:

  • 1 miejsce – Anna Sienkiewicz 0:55,15
  • 2 miejsce – Martyna Zielnik 0:57,14
  • 3 miejsce – Julia Witkowicz 0:59,91

50 m st. klasycznym chłopców:

  • 1 miejsce – Kacper Kozak 0:43,41

50 m st. dowolnym dziewcząt:

  • 1 miejsce – Aleksandra Lewczuk 0:43,59
  • 2 miejsce – Wiktoria Bancerz 0:48,88
  • 3 miejsce – Natalia Burczaniuk 0:49,69

50 m st. dowolnym chłopców:

  • 1 miejsce – Jakub Siłuszyk 0:31,29
  • 2 miejsce – Jakub Hołownia 0:33,24
  • 3 miejsce – Michał Żukiewicz 0:34,61
  • 4 miejsce – Mikołaj Walczyna 0:40,09
  • 5 miejsce – Piotr Mazur 0:49,12
  • 6 miejsce – Kacper Siłaczuk 0:58,41 

Sztafeta 6 x 25 m st. dowolnym dziewcząt:

  • 1. Kinga Opolska
  • 2. Anna Sienkiewicz
  • 3. Koprowska Paulina
  • 4. Aleksandra Lewczuk
  • 5. Arleta Rogulska
  • 6. Martyna Zielnik

Uzyskany czas: 2:06,13

 

Sztafeta 6 x 25 m st. dowolnym chłopców:

  • 1. Kacper Kozak
  • 2. Jakub Siłuszyk
  • 3. Jakub Hołownia
  • 4. Michał Żukiewicz
  • 5. Miłosz Leśniak
  • 6. Mikołaj Walczyna

Uzyskany czas: 1:44,94

 

Na podstawie uzyskanych czasów wytypowano reprezentację szkoły na zawody powiatowe w Pływaniu Drużynowym i Indywidualnym Dziewcząt i Chłopców – LICEALIADA 2017/2018.

Zawody zorganizowała i reprezentację szkoły do zawodów przygotowała nauczycielka wychowania fizycznego Joanna Jaszcz – Dębska.

 

Licealiada 2017/2018

Ruszyła rywalizacja sportowa szkół powiatu radzyńskiego w ramach Licealiady 2017/2018.

W poniedziałek 20 listopada na krytej pływalni MOSiR w Radzyniu Podlaskim rozegrano zawody w Drużynowym i Indywidualnym Pływaniu Dziewcząt i Chłopców.

Do zawodów przystąpiły dwie radzyńskie szkoły ponadgimnazjalne: I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

 

W Pływaniu Drużynowym Dziewcząt i Chłopców młodzież z Naszego Liceum okazała się zwycięzcą.

Szkołę reprezentowali:

Dziewczęta: Kinga Opolska, Anna Sienkiewicz, Koprowska Paulina, Aleksandra Lewczuk, Arleta Rogulska, Martyna Zielnik, Natalia Burczaniuk, Wiktoria Bancerz, Julia Witkowicz.

Chłopcy: Kacper Kozak, Jakub Siłuszyk, Jakub Hołownia, Michał Żukiewicz, Miłosz Leśniak, Mikołaj Walczyna, Piotr Mazur, Mateusz Bajda.

 

Zwycięska sztafeta dziewcząt 6 x 25 m st. dowolnym w składzie:

  1. Kinga Opolska
  2. Anna Sienkiewicz
  3. Koprowska Paulina
  4. Aleksandra Lewczuk
  5. Arleta Rogulska
  6. Martyna Zielnik

Uzyskała czas: 2:05,81

 

Zwycięska sztafeta chłopców 6 x 25 m st. dowolnym w składzie :

  1. Kacper Kozak
  2. Jakub Siłuszyk
  3. Jakub Hołownia
  4. Michał Żukiewicz
  5. Miłosz Leśniak
  6. Mikołaj Walczyna

Uzyskała czas: 1:44,86

 

Wyniki startów indywidualnych:

 

50 m st. motylkowym dziewcząt :

  • 1 miejsce – Kinga Opolska 0:56,50

50 m st. grzbietowym dziewcząt:

  • 1 miejsce – Arleta Rogulska 0:56,04
  • 2 miejsce – Paulina Koprowska 0:58,25

50 m st. grzbietowym chłopców:

  • 1 miejsce – Miłosz Leśniak 0:45,33

50 m st. klasycznym dziewcząt:

  • 1 miejsce – Anna Sienkiewicz 0:54,15
  • 2 miejsce – Martyna Zielnik 0:57,14

50 m st. klasycznym chłopców:

  • 1 miejsce – Kacper Kozak 0:43,41

50 m st. dowolnym dziewcząt:

  • 1 miejsce – Aleksandra Lewczuk 0:42,94

50 m st. dowolnym chłopców:

  • 1 miejsce – Jakub Siłuszyk 0:31,25
  • 2 miejsce – Jakub Hołownia 0:37,63
  • 4 miejsce – Michał Żukiewicz 0:38,30

 

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymali medale, zwycięskie sztafety puchary i dyplomy.

 

Uczniów do zawodów przygotowała:

mgr Joanna Jaszcz-Dębska

Udostępnij: