Projekt „Krokus”

W tym roku I LO w Radzyniu Podlaskim po raz pierwszy przystąpiło do Projektu „Krokus” i 10 listopada, dzień po „Nocy Kryształowej”, grupa uczniów wraz z p. dyrektor Ewą Grodzką, p. pedagog Moniką Rączką i p. Agnieszką Fijałek-Maciuk posadziła na szkolnym dziedzińcu 100 cebulek żółtych krokusów. Tym symbolicznym gestem upamiętniono najmłodsze ofiary Holokaustu i nazistowskiego terroru, młodzież i dzieci, których życie, marzenia i plany zostały brutalnie przerwane w czasach zagłady. Continue Reading

Wycieczka do Warszawy

W dniu 10 listopada 2023 uczniowie z klasy I a, I f oraz III b wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta na Powązkach Wojskowych. W przeddzień Święta Niepodległości młodzież zapaliła znicze na grobach tych, których życie to świadectwo walki o wolność i niezależność Polski. Następnym punktem wycieczki była wizyta w Teatrze Capitol. Continue Reading