W tym roku I LO w Radzyniu Podlaskim po raz pierwszy przystąpiło do Projektu „Krokus” i 10 listopada, dzień po „Nocy Kryształowej”, grupa uczniów wraz z p. dyrektor Ewą Grodzką, p. pedagog Moniką Rączką i p. Agnieszką Fijałek-Maciuk posadziła na szkolnym dziedzińcu 100 cebulek żółtych krokusów. Tym symbolicznym gestem upamiętniono najmłodsze ofiary Holokaustu i nazistowskiego terroru, młodzież i dzieci, których życie, marzenia i plany zostały brutalnie przerwane w czasach zagłady. Continue Reading
Projekt „Krokus”
Wycieczka do Warszawy
W dniu 10 listopada 2023 uczniowie z klasy I a, I f oraz III b wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta na Powązkach Wojskowych. W przeddzień Święta Niepodległości młodzież zapaliła znicze na grobach tych, których życie to świadectwo walki o wolność i niezależność Polski. Następnym punktem wycieczki była wizyta w Teatrze Capitol. Continue Reading
„Szkoła do hymnu”
Cała nasza szkolna społeczność przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”. Punktualnie o godz. 11.11 zaśpiewaliśmy nasz hymn państwowy. Continue Reading
Dzień hiszpański
Akademia z okazji 11 Listopada
Zapytanie ofertowe „Rozbudowa budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim o trzy pracownie do przedmiotów przyrodniczych z zapleczami”
„Profilaktyczne Party(zantów)”
W dniu 27 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole niecodzienna impreza. Na „Profilaktycznym Party” spotkali się uczniowie klasy Ia, If i III b aby aktywnie spędzić czas i mieć okazję jeszcze lepiej się poznać.
„Twarzą w twarz”
W dn. 20 – 22 października 2023 r. członkowie 7. Drużyny Starszoharcerskiej „Taka Paka” wybrali się do Wólki Domaszewskiej na hufcowy biwak profilaktyczny pod hasłem „Twarzą w twarz”.
