48-osobowa grupa młodzieży z naszego liceum uczestniczyła w dniach 20-28 października 2022 r. w Pielgrzymce do Włoch nawiedzając miejsca kultu.
Mieliśmy okazję uczestniczyć we Mszy Św. w Bazylice Św. Antoniego w Padwie, w Sanktuarium Św. Rity w Cascia, w kościele Św. Stanisława w Rzymie, w San Giovanni Rotondo u Św. Ojca Pio.
Bardzo dużo zwiedzaliśmy. Zachwyciła nas Wenecja. Zauroczył Rzym. Uczestniczyliśmy w modlitwie Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem. Była to niepowtarzalna chwila. Tego dnia Papież ogłosił Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Wciąż pozostajemy pod wrażeniem Asyżu. Poruszyła nas historia Pompejów. Na Cmentarzu Żołnierzy Polskich pod Monte Cassino oddaliśmy hołd bohaterom – Polskim Żołnierzom – walczącym o wolność podczas II wojny światowej. Złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicze, modliliśmy się.
Nawiedziliśmy Sanktuarium Świętego Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo, Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Lanciano, Sanktuarium Santa Casa w Loreto oraz Sanktarium w Manopello, gdzie znajduje się relikwia chrześcijańska z wizerunkiem twarzy Jezusa Chrystusa.
Dwukrotnie kąpaliśmy się w Morzu Adriatyckim.
Młodzież zwiedzała, wypoczywała i pielgrzymowała pod opieką nauczycieli: Ewa Grodzka, Aneta Tomaszuk, ks. Arkadiusz Markowski.